Styl retro, a rustykalny

Styl retro

Spośród rozlicznych rodzajów stylów dekoratorskich w zakresie urządzania i aranżacji mieszkań i domów, ważny wyszczególnienia będzie nurt retro, jaki opiera się na specyficznym powrocie do tego, co było i odwołaniu się do przeszłości. We wnętrzu stylizowanym na retro mamy wrażenie, że komfort, przepych oraz wytworność łączą się, ale co charakterystyczne w nieco starym wydaniu.
To pomieszczenia gustownie wykańczane ale zupełnie jakby oderwane od nowoczesnej technologii, inteligentnych sprzętów dziś dominujących itd. Wyposażenie niekiedy dosłownie pochodzi z minionych epok, bowiem konsumenci zaopatrują się w antykwariatach i komisach oraz galeriach z antykami meblowymi. Wiele rzeczy można także znaleźć z odzysku – na wyprzedaży garażowej czy też na pchlim targu i nabyć za bezcen. Mieszkanie tego typu zdecydowanie można uznać za eleganckie i przy tym także bardzo stylowe, unikatowe, oryginalne i jak najbardziej przytulne.

Styl rustykalny

Pod pojęciem stylu rustykalnego w dziedzinie urządzania wnętrz kryje się przede wszystkim moda na wiejski styl, jaki opiera się na stworzeniu nowatorskości w nieco swojskim wydaniu. Chodzi o to, że brak tu typowych elementów dla minimalizmu, nie brak tu ozdób i dekoracji swojskich, biesiadnych. Niekiedy nawiązują one do wiejskiej chaty, do starej izby czy też dworku szlacheckiego. Podstawą jest tu skorzystanie z materiału jakim jest drewno, które w tym aspekcie jest wręcz wszechstronnie wykorzystywane – od standardowych pokryć w częściach wykończeniowych, przez elementy meblowej zabudowy i akcesoria dodatkowe.