Styl klasyczny i minimalistyczny

Styl klasyczny

W stylu urządzenia wnętrz jednym z dominujących obecnie nurtów jest styl klasyczny. W zasadzie śmiało można pokusić się o stwierdzenie, iż jest to nurt uniwersalny, który króluje w tejże branży od lat. Nic nie wskazuje także na to, ażeby coś w tej materii miało ulec zmianie. Warto wiedzieć, iż spośród designów wnętrz akurat styl klasyczny jest jednym z najczęściej wybieranych. Charakteryzuje się on kuchnie na wymiar wrocław opinie prostotą, minimalizmem, stawianiem na old schoolowe bądź nowoczesne, lecz zupełnie proste elementy meblowe – zero finezyjności i wymyślności. Konieczne okazuje się zwrócenie uwagi na dość stonowane odcienie kolorystyczne, przy czym dominują między innymi biel zestawiona umiejętnie na zasadach kontrastu z czernią.
To świetny wariant dla każdego, kto lubi sterylność ale zarazem ceni przytulność wystroju. Uzyskaniem idealnego klasycznego stylu wykończenia i urządzenia pomieszczeń zajmie się specjalistyczna ekipa dekoratorów wnętrz.

Styl minimalistyczny

W zakresie stylów dekoracyjnych pomieszczeń użytku domowego ważnym wyróżnienia nurtem okazuje się styl minimalistyczny, jaki odznacza się przede wszystkim prostotą. Nie jest ona jednakże czymś wspólnym z ubogością, aby niepotrzebnie nie łączyć tych dwóch pojęć. W przypadku zestawienia pomieszczeń na wzór minimalistyczny, który jest na chwilę obecną niesamowicie popularny i chętnie wybierany przez konsumentów, ważny jest brak innych kształtów niż proste, wręcz można stwierdzić ociosane w specyficzny sposób, typowo geometryczne bryły. Nie ma tak zawijasów, wystających ostrych kantów, fantazyjnych zdobień itd. Wszystko jest zupełnie klasyczne w rozumieniu niewyszukane, ale za to bardzo eleganckie i niesamowicie estetyczne.
Podstawą jest też stonowanie kolorystyczne, ale często przełamane jedną, nieco mocniejszą barwą. To pozwala przede wszystkim na wyróżnienie obiektu i zrobienie z niego pomieszczenia niebanalnego designem.